مراقب پیشنهادات باشید؛ کلاهبرداری جدیدی آغاز شده است

مراقب پیشنهادات غیر معمول برخی از افراد باشید

مراقب پیشنهادات باشید؛ کلاهبرداری جدیدی آغاز شده است
مراقب پیشنهادات باشید؛ کلاهبرداری جدیدی آغاز شده است

به گزارش وبلاگ درگاه فراپال؛ این روزها که بحث ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در بین افراد به یک کار سودآور و جذاب بدل شده برخی از افراد سودجو با استفاده از این شرایط پیشنهاداتی می کنند که می تواند هر فردی را وسوسه کرده و آن را در این دام گرفتار نماید. ما در این پست قصد داریم به شما بگوییم که چگونه افراد سودجو از چه طریقی اقدام به این کار می کنند تا در دام این افراد نیفتید

گام اول ارائه پیشنهادات جذاب و وسوسه کننده:

ارائه پیشنهادات وسوسه کننده
ارائه پیشنهادات وسوسه کننده

برای آن که بتوانند شما را وادار به انجام این کار نمایند از دو روش استفاده می کنند. روش اول پیشنهاد پرداخت کارمزد بالا در ازای یک جا به جایی ساده و ظاهراً بدون مشکل. بدین صورت که فرد پیشنهاد می کند که به دلیل محدودیت در برداشت از حساب بیت کوین نیاز به حساب یک فرد دیگر دارم که پول به آن واریز و سپس به حساب فرد عودت داده شود و در ازای این کار مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کند. در روش دوم نیز به فردی که دارای ارز دیجیتال است پیشنهاد می شود که ارز خود را به مبلغی بالاتر از عرف بازار به آن ها بفروشد و با قیمت کمی از همان سایت خریداری نماید.

در هر دو روش بالا تنها بحث سوء استفاده از حساب بانکی شماست و نه چیز دیگر در روش اول پس از ارائه اطلاعات کارت مبلغ از حساب هایی که توسط درگاه جعلی از دیگر خریداران دریافت شده به حساب شما واریز و پس از آن شما از همه جا بی خبر مبلغ را پس از کسر کارمزد به حساب فرد واریز می کنید. در روش دوم به تمامی فروشندگان ارز دیجیتال می گویند که ما پس از پرداخت وجه ارز را از شما دریافت خواهیم کرد که همین کار انجام می گیرد.

گام دوم؛ سرقت اطلاعات:

گام دوم سرقت اطلاعات
گام دوم؛ سرقت اطلاعات

حال به قسمت افراد خریدار ارز مراجعه می کنیم. تمامی خریدارانی که قصد خرید بیت کوین را دارند با ورود اطلاعات حسابشان در درگاه جعلی و نمایش پیغام خطا در پرداخت عملاً فرد سودجو می تواند به حساب آنها دسترسی داشته باشد.

روش کلاهبرداری

روش کلاهبرداری
روش کلاهبرداری

اما برای جلوگیری از شک کاربران سیستم مبلغی که به حساب فروشندگان ارز واریز می شود اما نه از حساب مدیریت سایت بلکه از حساب هایی که اطلاعات حسابشان در پایگاه داده سایت ذخیره شده است! مشکلی که در هر دوی این دو حالت پیش خواهد آمد این است که مبلغ سوء استفاده شده به حساب شما آمده و در صورت بروز شکایت تنها مظنون این قضیه شما خواهید بود.

چگونه می توانیم جلوی این مشکل را بگیریم

جلوگیری از وقوع کلاهبرداری
جلوگیری از وقوع کلاهبرداری

پیشنهاد ارائه شده را مورد بررسی و موشکافی قرار دهید:

در وهله اول مراقب پیشنهادات غیرمعمول باشید، هیچ سود کلانی بدون توجیه منطقی نمی تواند منبع خوبی برای کسب درآمد باشد. سایتی که شما برای خرید و فروش استفاده می کنید باید دارای توجیه اقتصادی باشد.

سایت های معتبر را انتخاب کنید

از سایت های معتبر در زمینه فروش ارز دیجیتال استفاده کنید و تنها با سرچ در گوگل سایتی را پیدا نکنید و از آن استفاده کنید و برای این مورد حتماً با نفرات فعال در این حوزه کاری مشورت کنید.

درگاه سایت را مورد بررسی قرار دهید

در هنگام پرداخت در این سایت ها حتماً به مشخصات درگاه توجه داشته باشید و در صورت مشاهده نکته مشکوکی از پرداخت آنلاین منصرف شوید. ما در پست «راه های شناخت درگاه جعلی از واقعی» به طور مفصل این مورد را شرح داده ایم.

منبع: اختصاصی فراپال

نظرات
تا كنون نظري ثبت نشده است .
نظر جدید