نرم افزار ساخت رمز یکبار مصرف

رمز یکبار مصرف در پای دستگاه خودپرداز

نرم افزار ساخت رمز یکبار مصرف
نرم افزار ساخت رمز یکبار مصرف

به گزارش وبلاگ درگاه فراپال؛ همانطور که در پست «دریافت رمز دوم یکبار مصرف؛ به بانک مراجعه کنید» عنوان کرده ایم در حال حاضر اکثر بانک ها برای این کار اقدام به طراحی نرم افزارهای تولید رمز تصادفی کرده اند که مشتریان آن ها می توانند با نصب و فعال سازی آنها از خدمات آن بهره بگیرند. این نرم افزارها با تولید رمزهای دوم تصادفی تصادفی که تنها یک دقیقه (معادل ۶۰ ثانیه) اعتبار خواهند داشت می توانند امنیت حساب مشتریان را در پرداخت های اینترنتی تأمین نمایند.

نیازی نیست به داخل بانک مراجعه کنید

در مورد فعال سازی اپلیکیشن های ساخت رمز یکبار مصرف نیازی نیست که حتماً به خود بانک مراجعه کنید. برای فعال سازی نرم افزارها تنها کافی است که به یکی از خودپردازهای بانک مورد نظر مراجعه کنید و با رفتن به قسمت رمز / تغییر رمز / تخصیص رمز پویا (که البته بسته به نوع بانک مراحل آن متفاوت می باشد) کد فعال ساز خود را به صورت پیامکی دریافت نمایید و با وارد کردن آن در نرم افزار آن را فعال کنید.

نیازی به استفاده از خودپرداز شعبه افتتاح حساب ندارید

حتماً نیاز نیست که از دستگاه خودپرداز شعبه ای استفاده کنید که در آن حساب مورد نظر را باز کرده اید و می توانید تنها با مراجعه به اولین خودپردازی که در نزدیکی شما قرار دارد می توانید این کار را انجام دهید. این امکان در تمامی خودپردازهای بانک برای شما فعال است.

نکته امنیتی

برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل یا مشکلات بعدی، حتماً برای دریافت کدفعال ساز و فعال سازی نرم افزار مربوطه خود شما این کار را در پای دستگاه انجام دهید و یا اگر این امکان را ندارید حتماً کار را به افراد مطمئن واگذار کنید. تحت هیچ شرایطی از افراد غریبه و ناشناس برای این کار استفاده نکنید.

در پست بعدی در مورد کارکرد هرکدام از نرم افزارهای یاد شده به طور مفصل به تفسیر هرکدام از آنها خواهیم پرداخت

منبع: اختصاصی فراپال

نظرات
۴ خرداد ۱۳۹۸ در ۶:۵۳ ب٫ظ

[…] که در پست «رمز یکبار مصرف خود را در خودپرداز فعال کنید» اطلاع دادیم، قصد داریم در این پست به معرفی این […]

نظر جدید