به تعویق افتادن استفاده از رمز یکبار مصرف

به تعویق افتادن رمز یکبار مصرف ؛ برای مدت نامعلومی معلق شد

به تعویق افتادن استفاده از رمز یکبار مصرف
به تعویق افتادن استفاده از رمز یکبار مصرف

به گزارش وبلاگ درگاه فراپال؛ استفاده از رمز یکبار مصرف در پرداخت های اینترنتی توسط بانک ها به مدت نامعلومی به تعویق افتاد. این طرح که قرار بو از اوائل خرداد ماه به اجرا درآید و دیگر امکان استفاده از رمزهای ایستا مقدور نباشد به دلیل نبود زیرساخت های لازم به مدت نامعلومی به تعویق افتاد.

دلیل به تعویق افتادن این طرح

دلیل به تعویق افتادن این طرح
دلیل به تعویق افتادن این طرح

در مورد دلیل به تعویق افتادن این طرح باید گفت که شاید دلیل اصلی این طرح مشکلی بود که در تلفن های همراه آیفون بود و در حال حاضر امکان ارائه خدمات نرم افزاری به این دسته از تلفن های همراه وجود ندارد به همین دلیل تا آماده شدن شرایط مناسب فعلاً نیازی به نصب اپلیکیشن های ساخت رمز یکبار مصرف توسط مشتریان بانک ها نیست. دلیل دیگری که می تواند در به تعویق افتادن این طرح مؤثر باشد این است که مشتریان بانک ها خیلی از اطلاعات مرتبط با خود را به صورت کامل به بانک ها ارائه نداده اند که همین دلیل شاید باعث شده که بانک نتواند این خدمات را به تمامی مشتریان خود ارائه کند.

احتمال در تغییر سبک ارائه

احتمال در تغییر سبک ارائه
احتمال در تغییر سبک ارائه

این احتمال وجود دارد که بانک ها قصد دارند تا روش ارائه این خدمات را تغییر دهند به طوری که تمامی افراد بتوانند از این روش استفاده کنند. در روشی که در حال حاضر استفاده می شود، نصب نرم افزارهای اندرویدی هست که این مشکل را به وجود خواهد آورد که در صورت استفاده مشتری از تلفن‌ها ساده و یا جاوا امکان بهره گیری از این روش برای مشتریان مقدور نباشد و این احتمال تغییر روش در ارائه خدمات را بالاتر می برد .

استفاده از روش ارسال پیام کوتاه

 محتمل ترین روشی که امکان دارد بانک خدمات خود را در آن قالب به مشتریان عرضه کند، استفاده از روش پیامکی می باشد که می تواند جایگزینی برای روش مذکور باشد. بدین صورت که مشتریان رمز یکبار مصرف خود را ز طریق پیام کوتاه دریافت نماید.

منبع: اختصاصی فراپال

نظرات
تا كنون نظري ثبت نشده است .
نظر جدید